Potraviny Slovenska

Folklór

Slovenský kosecký spolok vás pozýva na ďalšiu súťaž v kosení ručnou kosou, ktoré sa uskutoční v sobotu 24. septembra 2016 v Piešťanoch (Považie) - pod názvom "Viktória Regia".

Dobrá Východná pozýva milovníkov ľudového tanca, hudby a spevu do najväčšieho folklórneho amfiteátra na Slovensku. Tri dni intenzívneho hýbania sa, muzicírovania a spevu zažijete práve vo Východnej v nádhernej prírode pod Tatrami.

TOP podujatie, ktoré si za svoju krátku existenciu – tento rok sa bude konať 11. ročník – získalo uznanie a obdiv návštevníkov, ale aj aktívnych účastníkov. Tento rok znovu môžte očakávať bohatý a pestrý program. Tradične nebude chýbať hromadná bitka, koncerty historických hudobných skupín či tanečné vystúpenia a nebude chýbať ani dobýjanie Slamburgu či obľúbená bácatková vojna.

Obec Liptovská Teplička vás pozýva na 21. ročník folklórnych slávností "Pod Kráľovou hoľou", ktoré sa konajú v dňoch 6.-7. augusta 2016 v amfiteátri v Liptovskej Tepličke. Unikátne prírodne prostredie bude opäť naplnené vystúpeniami folklórnych súborov a skupín z celého Slovenska a zo zahraničia.

Miestny odbor Matice slovenskej Nedožery-Brezany, Obecný úrad Nedožery-Brezany a Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi s finančnou podporou Matice slovenskej a Trenčianskeho samosprávneho kraja Vás pozýva na Ľudový jarmok Pod vŕbičkami

Slovenský kosecký spolok vás pozýva na 8. kolo Slovenskej ligy v kosení ručnou kosou, ktoré sa uskutoční v sobotu 30. júla 2016 v Cígli (Horná Nitra) - VI. ročník pod názvom "Cígeľská kosa", spojené s ukončením koseckej sezóny a vyhlásením výsledkov koseckej ligy.