Potraviny Slovenska

Rozhybkosti 2016

17. 08. 2016
Východná, Amfiteáter

 

Dobrá Východná pozýva milovníkov ľudového tanca, hudby a spevu do najväčšieho folklórneho amfiteátra na Slovensku. Tri dni intenzívneho hýbania sa, muzicírovania a spevu zažijete práve vo Východnej v nádhernej prírode pod Tatrami. Na tomto podujatí vám vynikajúci pedagógovia zo Slovenska a okolitých krajín vytvoria na jednotlivých školách nezabudnuteľnú atmosféru. V sezóne 2015 dokázali muzikanti z Rumunska svojou hrou a tancom účastníkov vyburcovať až tak že sme mali občas pocit tranzu samozrejme iba v tom najlepšom slova zmysle. V budúcom roku sa môžete tešiť aj na veľmi obľúbenú Muzičku z Bratislavy pred ktorou alebo aj s ktorou sa nám prekrásne rozhýbu tie naše kostičky.

CHCETE SA EŠTE VIAC HÝBAŤ??? ZAČNITE UŽ V STREDU V ROZHYBKOSTI TÁBOR!!!
Tanečný tábor národnostných menšín „ROZHYBKOSTI“ začína už 17. augusta v stredu, počas ktorého sa môžete intenzívne učiť cigánsky tanec Vlašiko z obce Petrovany ale aj Szászcsávás z Rumunska. Tance Rusínov zo Slovenska, ale aj Huculov z obcí Nyžne Selyščš a Velykyj Kľučiv. No a v piatok 19. augusta sa TÁBOR postupne spojí s FESTIVALOM Rozhybkosti!

ROČNÍK 2016
Po príchode do Východnej a registrácii sa môžete hneď naladiť na ľudovú nôtu a vybrať si zo škôl ktoré budú nasledovať. V roku 2016 na Rozhybkosti už okrem spomínanej ĽH Muzička môžete stretnúť a učiť sa od mnohých lektorov.

KAPELY: Muzička, Szászcsávás
TANEC: Kiss Istvan, Kiss Demeter Erika, Š.Štec, D. Nuošková, A. Krausová, S. Ondejka, A. Lincke, M. Kupcová, V. Michalko...
HUDBA: J. Ambrózová
SPEV: E. Brunovská
PRE DETI: V. Krištofová, A. Krausová, S. Ondejka...
...........................................
● kurzy pre l a i k o v ● kurzy pre p o k r o č i l ý c h●
...........................................
Počas jednotlivých škôl sa budete môcť naučiť tance z rôznych kútov Slovenska ale aj z Poľska, Maďarska, Moravy a Rumunska. Ďalej hudobné štýly a spevy zo slovenských regiónov no naučíte sa aj Rómske a pod. Samozrejmosťou bude aj výučba originálnych a nádherných ľudových piesní z Východnej. Večerné zabávanie sa pred táborákom nám vždy okrem samotnej zábavy s ĽH Muzička spestria súťaže o zaujímavé ceny a exibičné predstavenia lektorov.

R O D I N K Y
Rodičia sa budú môcť slobodne rozhýbať a užiť si skvelé kurzy, nádhernú prírodu a priateľskú atmosféru. Počas workshopov ktoré prebiehajú doobeda a poobede vždy v dĺžke 3 hodiny zabezpečíme pre vaše deti animácie a škoIičky ľudového tanca. Profesionálny pedagógovia v uvoľnenej atmosfére zabavia vaše deti a vy sa na kurzoch môžete naplno venovať sebe.

TRADIČNÉ D O B R O T Y
Do pozornosti dávame a ako bonus vám ponúkneme ochutnávku jedál. Domáce babky (miestne ženy) vám pripravia vynikajúce tradičné špeciality. Za zmienku tiež stojí možnosť ochutnania a zakúpenia si tradičných syrov z miestnej farmy či varenie čajov z byliniek z okolitých lúk ktoré vám isto ulahodia a osviežia myseľ.

SPRIEVODNÉ A K T I V I T Y
Ak bude mať účastník záujem iba o niektoré školy a ocenil by popri nich aj iné aktivity vieme potešiť aj takého. 

Je možné dohodnúť si:
- Návštevu starodávnych dreveníc v obci.
- Rybárčenie. 3km od amfiteátra je chovná stanica pstruhov. Za poplatok je možné rybárčiť.
- Možnosť outdorového vyžitia sa. (rafting, turistika, nordic walking...)

Bližšie info na dobravychodna@gmail.com
a na WWW.DOBRAVYCHODNA.SK